Monika Maj-Osytek: Komunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciała

Maj-Osytek - komunikacja_niewerbalna_autoprezentacja

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co to jest komunikacja niewerbalna? Używasz jej na co dzień: kiedy słuchasz, śpiewasz, składasz życzenia przyjacielowi, chcesz podkreślić, że zależy ci na czyjejś opinii, lub kiedy się złościsz na swoją drugą połowę. Nawet kiedy odpoczywasz. W pracy pozwala ci zrozumieć lepiej, co chce przekazać szef lub klient – pokazuje, czy czegoś nie ukrywa za potokiem pięknych słów, czy rzeczywiście mówi prawdę. Nie obejdziesz się bez niej, robiąc zakupy w sklepie i siedząc w gabinecie lekarskim. Po miłym uśmiechu urzędniczki orientujesz się, że twoja sprawa zostanie szybko załatwiona. Komunikacji niewerbalnej używasz, czy tego chcesz, czy też nie, ponieważ jest nieodłącznym elementem relacji międzyludzkich. Dzięki niej możesz wypaść dobrze lub źle. Jeśli używasz jej świadomie, sam kreujesz swój wizerunek, sprawiasz, że otoczenie postrzega cię w sposób, na jakim ci zależy. Jeśli nie masz nad nią kontroli – jesteś niczym otwarta księga.

Choć wiele osób nie wie, w jaki sposób wpłynąć na kogoś za pomocą mowy ciała (być może są nawet osoby, które nie wiedzą, że można to robić), istnieje też spora grupa ludzi, którzy świetnie zdają sobie sprawę z tego, jakie zastosować gesty, by lepiej wypaść. A skoro ta wiedza pozwala oddziaływać na innych, to ktoś ją może wykorzystać przeciwko tobie. Doskonaląc się w tej dziedzinie, zmniejszysz ryzyko stania się czyjąś ofiarą. Zastanów się, czy chcesz czytać dalej i nauczyć się, jak nie dać się zmanipulować, czy wolisz odłożyć książkę na półkę i mieć nadzieję, że spotkasz samych uczciwych ludzi…

Monika Maj-Osytek

Czy wiesz, że znajomość komunikacji niewerbalnej pomoże ci rozszyfrować zamiary, ukryte intencje, a nawet kłamstwo rozmówcy? Jeśli chcesz skutecznie komunikować się z szefem cholerykiem albo poderwać atrakcyjną melancholiczkę, koniecznie przeczytaj tę książkę!

Poznaj pozytywne przykłady, a także wpadki wizerunkowe polskich i zagranicznych polityków, profesjonalnie przygotuj się do wywiadu bądź spotkania biznesowego. Wykreuj własny wizerunek z wykorzystaniem skutecznych technik autoprezentacji. Zacznij zauważać więcej niż inni! Przekonaj się, że twoje umiejętności komunikacyjne wzrosną i staną się konkurencyjne na rynku pracy.

Dzięki lekturze tej książki:
– pozyskasz cenne, choć ukryte informacje o swoim rozmówcy (m.in. za pomocą analizy jego mowy ciała, tonu głosu, ubioru, sposobu zarządzania przestrzenią)
– dzięki specjalnemu testowi dowiesz się, jaki masz typ temperamentu i rozpoznasz temperament innych
– dostosujesz sposób komunikacji werbalnej i niewerbalnej do temperamentu rozmówcy
– nauczysz się właściwie interpretować gesty rozmówcy dzięki licznym przykładom i zdjęciom omawianym w książce
– rozwiniesz i przećwiczysz swoje umiejętności w obszarach polityki, biznesu, na rozmowie kwalifikacyjnej i w życiu prywatnym

(Nota wydawcy)

Autor: Monika Maj-Osytek
Tytuł: Komunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciała
Wydawnictwo: Samo Sedno, Edgard
Miejsce i data wydania: Warszawa 2014
Liczba stron: 240
ISBN: 9788377884478Monika Maj-Osytek – dr nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, ekspert ds. komunikacji niewerbalnej, trener umiejętności poznawczych, psychopedagog. Autorka prowadzi szkolenia dla biznesu i polityki, w tym również coaching indywidualny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.